Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Wurzeralm

Wurzeralm je pomyslné dvojče lyžařského střediska Hinterstoder. Nespornou výhodou je, že střediska jsou od sebe vzdálena pouze několik desítek minut jízdy autem a především společný skipas. Znamená to tedy, že koupíte-li si skipas v Hinterstoderu, můžete s ním bez obav vyrazit i do Wurzeralmu a naopak. Wurzeralm si v ničím nezadá s velkými Rakouskými středisky, je to typicky alpské, poměrně vysoko položené středisko, s dostatkem sněhu po celou sezonu.

Wurzeralm  Wurzeralm  Wurzeralm

Wurzeralm leží mezi 810 - 1870 metry nad mořem. Nabídne celkem 22 kilometrů sjezdovek různých obtížností. Deset kilometrů je označeno jako modré (6 sjezdovek), deset kilometrů jako červené (4 sjezdovky) a dva kilometry jako černé (2 sjezdovky). Díky tomu je areál více než vhodný pro rodiny s dětmi. Od velkého parkoviště (ke kterému vedou sjezdovky) vás do poloviny vyveze rychlý ozubnicový vláček. Poté na vás čekají další dvě sedačkové lanovky, 4 vleky a dětský lanový vlek a pohyblivý koberec. Areál má příjemný charakter, poměrně široké a bezpečné sjezdovky, krásné výhledy na okolní hory, dostatek občerstvovacích kapacit a poměrně příznivé ceny skipasů. Středisko navíc prochází postupnou modernizací, na některých vlecích je již vidět opotřebení. Není to však nijak zásadní a ve Wurzeralmu se snaží poskytovat skutečně kvalitní služby.

Wurzeralm lyžování  Wurzeralm lyžování  Wurzeralm lyžování

Dopravit se do Wurzeralmu můžete také skibusem (jízdní řád), který jezdí z Hinterstoderu a zpět a z Windischgarstenu a zpět zcela zdarma pro lyžaře. V samotném areálu nalezneme mnoho služeb. Parkování je samozřejmě zdarma. K dispozici je několik hospůdek, které podávají jak teplé, tak studené pokrmy za poměrně přijatelné ceny. Nejoblíbenější je asi Bärenhutte, což je tradiční hospoda v horní části areálu a Arena Treff, což je bistro s barem a kavárnou (ochutnejte místní vynikající domácí moučníky). V místní lyžařské školičce se rádi postarají o vaše děti nebo i o dospělého.V Intersport Pachleitner si pak můžete zapůjčit kvalitní lyžařské vybavení nebo si své lyže nechat seřídit. Pro děti je připraven dětský areál Sunny Kids Park. Cílem tohoto parku je děti hravou formou naučit lyžovat. Je zde spousta pohádkových figurek, které představují brány a podjezdy, kouzelný koberec, lyžařský kolotoč a spousta jiných zábavných prvků. Pro starší děti nebo pro dospělé jsou připraveny "závodní" tratě. Je na nich měřen čas a sestávají ze sjezdové a ze slalomové části. Zpestřením jsou umělé vlny a skoky. Ve všední dni areál otevírá v 9:00, o víkendech a svátcích pak v 8:30. Poslední jízdy vleků v horní části jsou pak do 16:00 (Frauenkar do 15.30 hod.). Ozubnicový vláček ukončuje jízdy v 16:30. Nejpozději do 17:00 by měli lyžaři areál opustit.

Wurzeralm ski  Wurzeralm ski  Wurzeralm ski

Interaktivní Skimapa

zdroj: hiwu.at

Sjezdovky ve Wurzeralmu

1 Wurzerabfahrt
2 Gammeringabfahrt
3 Frauenkarabfahrt
3a Panoramaabfahrt
4 Hahnlgrabenabfahrten
5 Schwarzeckabfahrten
5a Schwarzeck Rennstrecke
6 Linzerhausabfahrten
7 Juniorjetpiste
8 Skiweg zum Hahnlgraben
9 Skiweg zur Bergstation
10 Skiweg zum Linzerhaus

Mapa


Hotely v Hinterstoderu

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy