Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Lyžování v Hinterstoderu

Hinterstoder je pravděpodobně nejbližší, čistě alpské lyžařské středisko. Je vzdáleno pouhých 130 kilometrů od jihočeských hranic. Díky poměrně vysoké nadmořské výšce (2000 m.n.m) jsou v Hinterstoderu během sezony zpravidla vždy výborné lyžařské podmínky. 90 % sjezdovek je navíc vybaveno umělým zasněžováním.

areál Hinterstoder  areál Hinterstoder  Areál Hinterstoder

Hinterstoder je takové univerzální lyžařské středisko téměř pro všechny. Je zde dostatek začátečnických tratí, spousta "červených" a dvě skutečně závodní sjezdovky. Na těchto tratích se konaly závody světového poháru Fis-Ski. Středisko tak nabídne více než 40 kilometrů sjezdových tratí, přičemž je 12 kilometrů označeno jako modré, 18 km jako červené a 10 kilometrů jako černé. Co do přepravních kapacit, je Hinterstoder velmi moderním střediskem. Nachází se zde několik úplně nových lanovek a vleků a další byly nedávno rekonstruovány. Celkem jsou ve středisku 2 kabinkové lanovky, 2 sedačkové lanovky, 8 vleků a řada přepravních pásů a dopravníků maximálně usnadňující přesuny mezi sjezdovkami.

lyžování Hinterstoder  lyžování Hinterstoder  lyžování Hinterstoder

Od rozlehlého parkoviště (zdarma) vás vyveze moderní, poměrně rychlá kabinková lanovka do střední části střediska. Zde se otevírá krásné panorama mnoha dalších sjezdovek (Hutterer Boden), které se vinou z pomyslného vrcholu Hütterer Hoss (nad ním totiž rozkládá další pomyslná část Hinterstoderu, která leží ve více než 2000 m.n.m). Ze střední části je možné sjet opět dolů ke kabinkové lanovce různými sjezdovkami. Hinterstoder tak v celkovém součtu nabídne nadstandartní převýšení téměř 1400 výškových metrů! Místní sjezdovky jsou většinou široké a bezpečné. Samozřejmostí jsou krásné výhledy na nejvyšší vrcholky Totes Gebirge.Zkušení lyžaři si jistě nenechají utéct možnost jízdy na trati světového poháru na sjezdovce Hannes-Trinkl s maximálním sklonem až 60 %. Pro opravdové nadšence je připravena sjezdovka Inferno, která nabídne sklon 70 %! Zábavu a adrenalin vnese SnowTrail s vlnitou dráhou a ostrými zatáčkami, permanentní závodní trať (s časomírou) nebo perfektně vybavený snowpark (obecně je považován za nejlepší v Horním Rakousku). Pro nejmenší je k dispozici Sunny kids park, což je dětský park plný zábavných překážek, cvičných vleků, koberců, ale také oblíbeného lyžařského kolotoče.

Ski Hinterstoder  Ski Hinterstoder  Ski Hinterstoder

Hinterstoder v sobě skrývá řadu dalších atrakcí a výhod. Tou největší je bezesporu společný skipas s nedalekým střediskem Wurzeralm. Můžete tak alreály snadno střídat. Hinterstoder pak nabídne řadu služeb, na kterém jsme ve většině rakouských středisek zvyklí. Zapůjčit lyžařské vybavení (případně servisovat své) můžete v Intersport Pachleitner nebo ve Sport 2000 Huber. Najdeme je buď u dolní stanice lanovky Höss nebo ve středním středisku na Hutterer Böden. Výuku přímo na svahu pro vás zajistí Wintersportschule Stodertal. Výuka je možná jak ve skupinkách, tak individuálně. Úplnou novinkou je praktická úschovna lyží. Funguje jednoduše společně s vaším skipasem. Za 3 Eur na den (2 páry lyží) si vybavení uložíte do vyhřívané skříňky a nemusíte si dělat starosti s nošením k autu a druhý den zase na svah. Provozní doba kabinové lanovky je od 8:30 do 16:30. Vleky v nejvyšší části areálu končí provoz v 15:45. Střední část areálu ukončuje jízdy v 16:00. Dopravovat se ke středisku můžete také skibusem, který je zdarma (jízdní řád).

Interaktivní Skimapa

zdroj: hiwu.at


Hotely v Hinterstoderu

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy